Metropol II

Metropol II sergisi, CNG – grubundaki ressamlarin 2015 yılında mesleki çalışma sebebiyle bulundukları sırada, misafir sergicilerle tanışmaları ve esinlenmelerinin ürünü mega büyüklükteki ıstanbul’u yansıtıyor. CNG, 2012 yılında Venedik’te mesleki çalışma sonrası, benzer bir uluslararası katılımın olduğu Metropol I sergisini düzenlemişti.

Bu sefer seçimimizi, Istanbul’dan yana kullandık. Öyle ki Istanbul doğu ile batının, Avrupa ile Asya’nın, eski ile yeninin, çirkin ile güzelin, planlı ile plansızlanmanın kaynaştığı bir yer. Istanbul, uzun kozmopolitik bir tarihin belirgin izlerini taşırken, bütün bütün cömertliğiyle de büyük ilham vermekte.

CNG, diğer sanatsal faaliyetlerinin yanında, Artists’Books ile de çalışan ve bu medyada 10 yıldan fazla bir süredir beraber sergi açmakta olan bir grup sanatçıdan oluşmaktadır. Artists’Book eşsiz eserlerdir. Yani sanatçı eserindeki her detayı kendi seçmiştir.

Artists’Book, değişik sanatsal ifade şekilleriyle, resim ve heykel ile çeşitlilik tekniklerinin karışımından oluşan bir türdür. Bundan dolayı 10 sanatçının hepsi, şehrin yorumlamasını kendileri serbest şekilde, fakat Artists’Books’a bağlı olarak yaptılar.

www.cng-artistsbook.dk

Sergi Açılışı
02.12.2017 Cumartesi – 18:00

Sanatçılar:

Anna Lindgren
Bertine Knudsen
Birgit Dalum
Bodil Rosenberg
Cansu Çakar
Cenkhan Aksoy
Nanna Bisp Buchert
Pia Fonnesbech
Susanne Helweg
Tunca Subaşı