Böyle bir şey olabilir mi?

İzmir’de sanat ve fotoğraf adı altında çalışmalarını sürdüren Artlens Görsel Kültür ve Fotoğraf Atölyesi Nilay İşlek, Nilay Uluğ ve Aliye Erkurtulgu’nun önderliğinde 2017’nin son aylarında başlayan “Sanat Projesi” atölye çalışması açılacak sergi ile seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Farklı yaş ve meslek gruplarından, fotoğrafa gönül veren 18 katılımcının yaklaşık 4 ay süren eğitim ve üretim süreci, fotoğrafın güncel sanat alanında kullanımı üzerine çalışılarak ’’Böyle Bir Şey Olabilir Mi?’’ sergisini ortaya çıkardı.

Sergi katılımcıları ‘’Böyle Bir Şey Olabilir mi?’’ başlığı altında, fotoğraf sanatını özellikle güncel sanat bağlamında tartışarak, algının, nesnelerin, bakış açısının ve kavramların sınırlarını zorlayıp, kendi özgün bakış açılarını fotoğraflarıyla ortaya koymaktadırlar.

‘’Böyle Bir Şey Olabilir mi?’’ başlıklı sergi, 26 Ocak 2018 tarihinde K2 Güncel Sanat Merkezi’nde, Aysun Kurtuluş, Aysun Sarıkaya Akyürek, Birgi Tekşal, Efe Yiğit Akmazoğlu, İbrahim Tanağardıgil, Mert Erem, Mutlu Çağlar, Nilgün Karaman Özel, Önder Köktürk, Sinem Ceylan, Selin Başköy, Serdar Demir, Suzan Özgü, Işık Güner, Tülin Unganer, Veli Sert, Yasemin Kıran, Zehra Atlı’nın katılımları ile sanatseverler ile buluşacaktır. Katılımcıların fotoğraflarının yer aldığı bir fotobook çalışması da yapılan sergi 07.02.2018 tarihine kadar gezilebilecektir.